20 квітня – Всеукраїнський день боротьби з меланомою

Адміністрація КЗ «Новобузький районний Центр ПСМД» повідомляє жителів району, що 20 та 23 квітня 2018 р. в усіх амбулаторіях Центру буде проводитись «День відкритих дверей» присвячений Всеукраїнському дню боротьби з меланомою та запрошує всіх з родимками на огляд до сімейних лікарів для того, щоб виявити рак шкіри на ранніх його стадіях, коли хворобу ще можна подолати.

Меланома – злоякісна і дуже агрессивна пухлина шкіри. Найчастіше виникає на місці звичайної родимки. Статистика свідчить: смертність від меланоми в Україні сягає майже 95%. Тобто після постановки такого діагнозу протягом 5 років в нашій країні помирає 95 зі 100 пацієнтів. У той же час, у США смертність становить лише 5%. Така різниця зумовлена не методами лікування, а несвоєчасним виявленням меланоми. На жаль, елементарна медична необізнаність і недбале ставлення населення до власного здоров’я призводить до того, що пацієнти із занедбаною формою меланоми часто вже неоперабельні, а прогноз їх лікування є невтішним.

Меланома – це пухлина, яка не становитиме загрози життю, якщо її вчасно виявити. Для того, щоб її виявити достатньо періодично проходити медичний огляд у сімейного лікаря, або лікаря дерматолога які перевіряють родимки, чи вони не почали перероджуватися у злоякісну пухлину. Така перевірка є абсолютно безболісною та безкоштовною, та триває всього декілька хвилин: лікар дерматолог, за направленням сімейного лікаря, оглядає родимку спеціальним мікроскопом, який виявляє небезпеку.

У зв’язку з настанням періоду активного сонця, слід особливо звернути увагу громадян на те, які небезпеки може мати надмірна засмага, а також на що потрібно звертати увагу для того, щоб уникнути переродження родимок в меланому.

Важливим є те, щоб кожен бажаючий міг безкоштовно перевірити свої родимки. Часто люди не звертають увагу на ці питання або навіть і знаючи, що це важливо – відкладають ці питання «на завтра».